Automatyka domowa


Automatyka domowa

Dzięki dzisiejszej metodzie można automatycznie sterować roletami w całym domu, bramą wjazdową albo i innymi urządzeniami podłączonymi do organizmu. Integracja z wideodomofonem – panel automatyki domowej full flat 4,3”, przez który przemieszcza się całym domem, pewno stanowić razem panelem wewnętrznym wideodomofonu; Technologia LED naprawdę dużo oryginalni się z dawnego oświetlenia żarowego na 230V, że wykonanie instalacji jak do starego oświetlenia, a wtedy szukanie podejść do zainstalowania tam oświetlenia LED jest odpowiedzialnym błędem!

Jak objawia się, rozsądne, inteligentne oświetlenie jest użyteczne dla środowiska naturalnego nie wyłącznie ze powodu na sprzyjanie energooszczędności, lecz jeszcze ze powodu na ochronę ciemnego nieba przed zbędnym zanieczyszczeniem światłem. Schodowe czujniki ruchu ALFA i DELTA idealnie współpracują ze sterownikami schodowymi wielopunktowego oświetlenia LED smartLEDs , a oraz z wieloma nowymi urządzeniami sterowanymi poprzez uniwersalne wyjścia NPN typu OC (Open Collector), będąc przy tym zabranymi wad pozostałych, otwartych na rynku czujników. Dzięki zdalnwej kontroli idącej na monitorowanie urządzeń automatyki swej w Twoim domu można, za pomocą smartfonu, komputera, tabletu, wydawać pójścia na odległość, nawet jak jesteś mina domem.

Inteligentny dom

Dla właścicieli systemu alarmowego JABLOTRON wyjściem jest użycie możliwości współczesnej automatyki przy użyciu odpowiednich modułów rozwiązań dla sterowania. W ostatni rozwiązanie w wszelkiej chwili można sprawdzić, czy okna dachowe, brama garażowa lub drzwi są zamknięte, upewnić się, że lokal jest bezpieczny. Mając do dyspozycji tablet lub pilot możemy prowadzić oświetleniem, roletami, ogrzewaniem i klimatyzacją, nagłośnieniem czy kinem domowym, sprawdzić co się dzieje na zewnątrz, gdyby posiadamy kamery, otworzyć bramę niespodziewanym gościom.

„Inteligencja” polega raczej na tym, że pewne procesy mogą występować bez ingerencji domowników, np. zamykanie rolet zmroku lub przy wielkim wietrze, symulacja naszej obecności w zakładzie podczas urlopu, wyłączenie ogrzewania, gdy temperatura za zewnątrz wzrośnie. W kolekcji sklepu znaleźć można też ograniczniki mocy też pozostałe dania oraz wyposażenia techniczne, dzięki którym inteligentny budynek z marzenia, stanie się rzeczywistością. Jak nie jest nas w domu, możemy zdalnie włączyć światło, żeby przechodzący obok myśleli, że ktoś stanowi w wnętrzu.

I chociaż wielkość mieszkania, ani obecność ogródka nie ma szacunku na ostatnie, jak dobry jest polski pies (w obu faktach to ruchy powinny odpowiadać jego potrzebę aktywności!), więc o pamiętać kilku rzeczach, które uczynią swój nowy dom miejscem znacznie bardziej miłym dla psa. Dlatego i o poświęcić swój wolny pora na przemyślanie rozplanowanie wszystkich celów w rozmiaru domu oraz proste zdefiniowanie miejsc dla nich określonych. Każda cwaniara co szuka nie wiadomo czego powinna się tak nadziać i kupić nauczkę Ciekawe tylko kto Was będzie wówczas chciał przeleciane przez kilkunastu kolesiNa pewno normalny koleś i otwarty nie weźmie sobie takiej wywłoki.

Zaawansowana technologia sieciowa domu inteligentnego pozwala przystosowywać i uczyć system zgodnie ze Ważna wykonać swój idealny system, używając dowolnych kombinacji urządzeń pokazanych na diagramie, a Panasonic pracuje obecnie nad wieloma nowymi urządzeniami, które będzie można łatwo dać do budowy, gdy zostaną się dostępne.

Sterowanie oświetleniem

Logiki sterujące urządzeniami w zadanym czasie czy w końca zewnętrznych bodźców” wykrytych przez detektory takich jak: wykrycie ruchu, osiągnięcie zadanej temperatury, poziomu jasności i.t.p. Dzięki temuż potrafimy zaprogramować np. załączenie światła po wykryciu ruchu, załączenie oświetlenia w zieleńcu bądź zamknięcie rolet zmierzchu i odsłonięcie rolet i wyłączenie oświetlenia świcie.

Cela ta stanowi tyle dobra, że może działać niezależnie z tego albo mamy w naszym domu wspomniany system SmartHome bądź więcej nie. Postęp technologiczny przydałby się do powstania takich systemów inteligentnego domu, które gwarantują szybki montaż, i przy tym są tanią i przyjemna metodą badania tego, co teraz dzieje się w zakładu. Dzięki temuż znacznie urządzeń i będzie potrafiło stanowić pytany zdalnie bądź kierowany przez AI. Technologia smart home nie musi obniżać się ale wyłącznie do sfery mieszkalnej – zdaniem Arie Barendetch z Wired Score, kolejną przestrzenią, w jakiej to rozwiązanie może otrzymać wielką popularność, jest powierzchnia biurowa.

Generalnie jednak, sądząc po rosnącej popularności „inteligentnych domów”, że w układu 10 lat powstaną się one standardem, na identycznej zasadzie jak np. garaże podziemne – kiedyś zarezerwowane dla miejsc z górnej półki, dziś dostępne już chociażby w segmencie popularnym mieszkań spełniających wymogi MDM. Digitalizacja takich pomocy to że miecz obosieczny – ile możliwość sterowania wszystkim za usługą tylko głosu, spięcie wielu urządzeń w ramach jednego ekosystemu to niewątpliwie kuszące perspektywy, należy mieć się z pewnymi problemami, jakie potrafią spotkać „po drodze”. System odpowiedzialny za nie dopasowuje się z budów czujników temperatury (które także sterują ogrzewaniem) i dymu oraz z budów przeciwpożarowej – systemu zraszaczy.

Zdalne sterowanie oświetleniem

Co daleko wszystkie kamery zainstalowane w lokalu mają możliwość i podglądu online, dzięki czemu możemy stwierdzić, co dzieje się w znanym domu chociażby w okresie swej nieobecności. Głównym zadaniem instalowanego organizmu jest poprawa komfortu użytkowania, a jeszcze zwiększenie funkcjonalności, podniesienie bezpieczeństwa, jak też ograniczenie kosztów eksploatacji przez stosowanie ekologicznych rozwiązań. Otwarcie drzwi, zmrok, łącząca się burza lub gradobicie automatycznie uruchamiają założone przez Ciebie funkcjonalności takie jak: włączenie oświetlenia w biurowca i przed domem, zamknięcie okien dachowych, opuszczenie rolet itp.. Automatycznie uruchamiane sceny nie przeszkadzają w zarządzaniu ręcznym poprzez wyłączniki ścienne lub nawet zdalnym przez telefon czy smartfon.

Kwestią, która wspomina na pomoc takich podejść, istnieje ponad to, że systemy inteligentnych domów pozwalają na wykonanie dużych oszczędności na kosztach ponoszonych na eksploatację sterowanie oświetleniem budynku oraz zapisują się w myśli budownictwa ekologicznego. Pewno się wydawać, że wnętrze apartamencie w tak zaawansowaną technologię to ważny temat, lecz toż właśnie złudzenie i wszelka przestrzeń może być się zautomatyzowana. Dzięki niemu możesz zdalnie (za pośrednictwem Internetu lub telefonu) sterować urządzeniami automatyki domowej jak np. ogrzewaniem, klimatyzacją, podlewaniem trawnika, drzwiami garażowymi, bramą wjazdową itp.

Automatyka domowa

Dzięki ich rozwiązaniom znacznie niskim kosztem możemy bawić się komfortem który przedstawia nam system automatyki domowej „MiniDo”, a po przekształceniu go w system „D2000i” Stoimy się użytkownikami w sumy funkcjonalnego inteligentnego domu. Obecnie możliwe jest jeszcze sterowanie za pomocą telefonu, komputera lub tabletu, ale potrzebuje więc podłączenia dodatkowych modułów a co wewnątrz tym chodzi koszt takiej instalacji rośnie. Średni okres zwrotu kosztów założenia instalacji inteligentnego domu ciężko w porządek ogólny oszacować gdyż chce od indywidualnie zastosowanych rozwiązań, tutaj stopnia rozbudowania automatyki domowej czy rodzaju stosowanego ogrzewania.

Niezależnie z tego, jaki kierunek rozwoju przyjmie w perspektywie technologia smart home, już teraz ma ona kuszącą ofertę dla osób wolących nie tylko poprawić swój komfort życia, ale te odpowiednio zabezpieczyć swój inteligentny dom Wrocław.

Też jak kilkanaście lat temuż dużo z nas dziwiło się, czy systemy solarne faktycznie są energooszczędne, właśnie właśnie możemy pochylić się nad systemami inteligentnych domów. To przede wszystkim zarządzanie siecią teleinformatyczną, sterowanie oświetleniem (zarówno wewnętrznym, kiedy i zewnętrznym), które odpowiada na obecność lub lukę w miejscach i stopień natężenia naturalnego oświetlenia To zarówno sterowanie ogrzewaniem w wszelkim z wnętrz w specjalna, stosowanie systemu alarmowego i monitoringu, podnoszącego bezpieczeństwo, a też sterowanie wentylacją, filtracją i klimatyzacją, wraz z monitoringiem jakości powietrza, okresu jego zanieczyszczenia i wilgotności. Jak to wcześniej zostało wspomniane, urządzenia stykają się ze sobą drogą bezprzewodową, więc nie wymagają okablowania, i co wewnątrz tym chodzi, ich instalacja nie jest trudna dla posiadaczy domu.

Centrala pogodowa

Dla wielu osób jedną spośród najistotniejszych zalecie, które daje instalacja w lokalu tego typie sposobu będzie toż, że przy zastosowaniu jednego niewielkiego urządzenia np. telefonu czy tabletu z zainstalowaną odpowiednią aplikacją można prowadzić wszystkimi systemami zainstalowanymi w lokalu. Inteligentne stać potrafią się też szczególnie istotne elementy, takie jak oświetlenie, alarm, ogrzewanie czy klimatyzacja, a i inne, mniej popularne elementy, działające w dostosowaniu domu pod nasze potrzeby. Jednak tenże tenże czujnik (oraz po spełnieniu odpowiednich ustawień), zapewne nie tylko włączyć światło, ale i uruchomić dźwięk syreny, zainicjować nagrywanie spotykającej się w pobliżu wejścia kamery i nadawać powiadomienie na smartfon właściciela domu całym zdarzeniu.

Zakładam, że czytałeś pierwszą grupa tego poradnika , dotyczącą projektowania i okablowania inteligentnej instalacji elektrycznej podświetlenia LED schodów oraz że zgodnie z informacjami tam zawartymi zgromadziłeś całe potrzebne elementy, zaplanowałeś, gdzie rozmieścisz elementy oraz przygotowałeś instalację kablową. Nie słuchajmy przesądom, że czym łatwo i dłużej świecą się lampy wokół swego domu, tym staje się bardziej pewny na wykonywanie złodziei, czy wandali. Niestety, reklama tym, że inteligentne oświetlenie może wykonywać ekologii także poprzez minimalizowanie skutków zanieczyszczenia światłem, wciąż wciąż nie przebiła się do całkowitej świadomości.

Instalacje elektryczne dla inteligentnych domów

O również przy wyborze technologii, zwrócić uwagę na ostatnie, które kierowane są przez wielkie opinie na placu mieszkaniowym, co da na kompatybilną rozbudowę systemu a na podzielenie inwestycji na poziomy. Pojęciem tym charakteryzuje się takie zintegrowanie instalacji domowych, aby można było sterować nimi z samego tabletu, przycisku ściennego, zdalnie przez pilota lub też komputer. Można więc powiedzieć, że automatyka domowa przechodzi ewolucję zbliżoną do ostatniej, której podlegał monitoring wizyjny: dzięki zastosowaniu skrętki sieciowej banalne było się otwieranie i rozwijanie systemu, zaś więc spowodowało za sobą lepszą obsługę różnych protokołów, urządzeń i programów.

Stąd i powinniśmy mądrze planować całe oświetlenie domu, jeżeli chcemy cieszyć się urokiem wydawanym nam przez lampy. Ehh naiwniaczki, co wy myślicie, że facet, który poleca się samochodem, domem, kasą, jest przyjemny, dobrze zbudowany, ma zdjęcia z różnych krajów ma kłopot ze znalezieniem dziewczyny? Zmusilam go internetowo do powiedzenia prawdy..prawda mnie zwalila z nog.banalna historia:kryzys w malzenstwie natomiast we mnie sie pomiedzy zakochal.tylko jak kryzys sie skonczyl nie mal nawet przyzwoitosci zeby mi wszystkim powiedziec. Nawet jesli mu bylo przykro i cierpial prawda jest jedna- zdradzil zone, ruch w kraj i zrujnowal moje zycie.cierpienie jest nie do opisania.zwlaszcza jesli sie lubi i uklada zycie ze swoim domniemanym idealem.zycie daje kopa w tylek.ciezko uwierzyc ze mozna byc az tak pozbawionym moralnosci a nie walczyc malzenstwo.

Inteligentny zamek w oparciu o urządzenia polskiej spółki Ampio

Chciałbym zrealizować w nim dość # inteligentnydom Co prawda w grupy stanowi on szybko wykończony, więc nie mam zdolności jakiejś sporej ingerencji w instalacje, ale myślę że co mało uda się wykonać bezprzewodowo. W rzeczywistości gruby , okropny typ..W dniu dzisiejszym zmienił datę urodzenia i zablokował mnie po tym jako odmówiłam mu porannej wizyty w moim domu.

System Tahoma pozwala na sterowanie ponad 100 innych materiałów w technologii io. Wydajemy zlecenie wykonania jakiejś operacji, a jednocześnie możemy sprawdzić, czy zostawiło ono do tyłu wykonane Przykładowo brama od garażu nie jest zawarta, bo przy zamykaniu napotkała ścianę i znowu automatycznie się otworzyła. Jako daleko praktyczna jest integracja oświetlenia rodu z kolejnymi instalacjami; w pracy nazywa to, że np. uruchomienie danej sprawy może godzić się z automatycznym opuszczeniem rolet lub z obniżeniem/podniesieniem temperatury w salonie.

Inteligentny dom Wrocław

ul. Sosnowa 63

55-040 Bielany Wrocławskie

tel. 721 494 678

Podjeżdżamy pod bramę, która rozumie iż wtedy dopiero nas należy wpuścić, a garaż już istnieje otworem i zamknie się po tym kiedy będziemy w środku – właściwie będzie robiło bycie w domach XXI wieku. Ten z FERGUSON jest narzędziem nowym i znacznie praktycznym, zaoferowany w niezwykle dogodnej formie, dzięki czemu jego budowa i organizacja zajmuje zaledwie kilka chwil, i naturalny proces gwarantuje, że taki dzwonek może podłączyć w domowym domu każdy sam.

Tagi dla artykułu

automatyka domowa, inteligentne domy, inteligentny dom

Komentarze: 100


noavatar.png
Leokadia 2018-09-10

Niedługo książka dla ciężarnych a przepisy na kulki można znaleźć np. tu na blogu.

noavatar.png
Klaudian 2018-09-10

Mam pytanie dotyczące diety, czy zawsze obejmuje ona 5 posiłków? można po zakupie zdecydować się na 4 posiłki? już obu opcji i przy moim trybie życia większa ilość posiłków jest bardzo ciężka do utrzymKasia.Pozdrawiam:)

noavatar.png
Maksymian 2018-09-10

A jaką marchewkę dawałaś? surową czy ugotowaną?

noavatar.png
Klaudyna 2018-09-10

Wiki kup dzbanek do filtrowKasia wody kosztuje ok 1 zł, filtr też ok 1 zł a możesz filtrować 1 litrów wody miesięcznie.

noavatar.png
Augustyna 2018-09-11

można zastąpić ksylitolem?

noavatar.png
Klemens 2018-09-11

Kasiu bardzo dziekuje za ten wpis. Jak czesto mozna robic taka kuracje odkwaszajaca? serdecznie

noavatar.png
Magdalena 2018-09-11

Kasiu!Jaka jest opinia na temat wafli ryżowych traktowanych – nie jako zastępnik chleba, bo tego sobie nie wyobrażam (musiałabym zjeść chyba całą paczkę, żeby się nasycić), ale jako przekąska na drugie śniadanie czy tez podwieczorek np. z masłem orzechowym i owocami? podczas ich wypieku wytwarza się akrylamid?Mam ogromny dylemat czy sobie na nie pozwalać czy je wyeliminować. Mam oczywiście na myśli wafle bez zbędnych dodatków, czyli składające się wyłącznie z brązowego ryżu, soli i zdrowych ziaren.Bardzo liczę na odpowiedź i z góry dziekuję!

noavatar.png
Lilla 2018-09-11

Dziękuję za odpowiedź

noavatar.png
Humbelina 2018-09-11

Czy mozna zastapic czyms mleko sojowe? ze nie powinno sie go spozywac bo spowalnie tarczyce?

noavatar.png
Matylda 2018-09-11

Pani />Zadna skrajnosc nie jest zdrowa!Zadna!To ze dziecko zje loda to przywilej dziecinstwa. Ile razy w roku zabiaramy dzieci na te przyslowiowe lody? 1 ? 1 ?To jest dziecinstwo.Oczywiscie wszelkie nutelle, przetworzone jedzenie czy slodycze ociekajace cukrem to skrajnosc.Popatrzmy jednak na.Opowiada ze pochpdzi z biednego domu a co za tym idzie, gdy byla mala mama nie dawala masla ghee czy bezglutenowej zywnosci.Zapewne zjadala drozdzowki czy inne smakolyki tamtych lat.Dzis jest piekna, zdrowa i madra kobieta. Ale mama pozwolila byc szczesliwym, normalnym dzieckiem!Prosze pamietac ze coreczka i tak ma super przyklad z domu i na pewno wyrosbie na zdrowa dziewczynke ale jeslinod czasu do czasu zje zwyklego loda to jej sie zupelnie nic nie stanie.Umiar i zdrowy balans to podstawa.Milego dnia!

noavatar.png
Florencjusz 2018-09-11

Hej Bardzo proszę o informację z jakiego powodu unikasz białko zwierzęce. Czy jest ono niezdrowe? tkanka tluszczowa się powiększa? bardzo to rozumiem.Dziękuję i pozdrawiam

noavatar.png
Jarostryj 2018-09-11

Zrobiłam dzisiaj na obiad. Bardzo dobre

noavatar.png
Robert 2018-09-11

Ciasto obłędne, turbo czekKasiudowePo prostu <3

noavatar.png
Łucjusz 2018-09-11

Uwielbiam twoje kulki mocy, te tez na pewno zrobie dzisiaj z siostra 😉

noavatar.png
Drogosław 2018-09-11

Kasiu zdrowe domowe masło orzechowe jest bardzo proste w przygotowKasiu. Wystarczą orzeszki ziemne, koniecznie z ekologicznych upraw, sól himalajska do smaku i olej. Olej kokosowy extra virgin, lub , moim zdaniem lepszy olej rzepakowy tłoczony na zimno, ma cudowny lekko sezamowy posmak.Orzeszki zmielić w blenderze dodając olej i sól na gładki krem, olej dolewać ostrożnie, aby nie przesadzić, „na oko”.Ot i cała filozofia….. proste i zdrowe ….w rozsądnych ilościach;)

noavatar.png
Gawin 2018-09-11

do idź do lekarza po takie porady, a nie na blogu pytasz. W przypadku odrzucenia od jedzenia warzyw może się okazać, że konieczna jest dodatkowa suplementacja, ponieważ w ciąży jest zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały, ale taki temat powinnaś jak najszybciej skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę, a nie na forum kobiety, która w ciąży nie była.

noavatar.png
wenancjusz 2018-09-11

Żeby ja znalazła w sobie to motywacje do ćwiczeń i zdrowego jedzenia:/

noavatar.png
Domażyr 2018-09-11

Właśnie wróciłam z zakupów i zabieram się za pieczenie Uwielbiam takie nieskomplikowane przepisy i połączenia smakowe – kurczak i szpinak, do tego kurki – mniam mniam

noavatar.png
Just 2018-09-11

Kasiu po pierwsze zgłaszam już drugi raz problem z wejsciem w komentarze przy ogladKasiu strony z komórki.Odkąd zmieniła się szata graficzna strony po naciśnięciu na komentarze nie dzieje się nic.Teraz pisze z laptopa.Zwróć uwagębze po zmianach na stronie jest dużo mniej komentarzy niż było wcześniej.Apropos zaś kawy, mogłabyś napisać dokładnie jak ja zrobić? tzn masz kawe zaparzoną i blendujesz z resztą składników?

noavatar.png
Lucjan 2018-09-11

Oj widzę ze chodzimy do wspólnego lekarza. Biorę schisandre od dawna i jest rewelacyjna

noavatar.png
Gwidon 2018-09-11

Coś pięknego, nigdy nie przeżyłam czegoś równie pięknego. Kasiu dziękuję za to przeżycie. Jesteś wspKasiałą osobą, zaraziłaś mnie swoją pozytywną energią już bardzo dawno temu, kilka razy pisałam do lecz niestety nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Jesteś tak zalatana, że rozumiem to w 1 %. Z niecierpliwością czekam na kolejne wydarzenie. Mam nadzieję, że uda nam się kiedyś spotkać na stopie prywatnej i porozmawiać, pozdrawiam i całuję mocno :*

noavatar.png
Honoriusz 2018-09-11

PaulinaZalecam przejść na surową dietę. O surowej diecie znajdziesz sporo informacji na youtube. Zapalenie żołądka to prawdopodobnie. To ma w sobie każdy z nas tylko że u jednych się to uaktywnia kiedy jest zaburzona równowaga. Ząbek czosnku na surowo po ostatnim posiłku.Zainteresuj się też zabiegiem. Pozdrawiam

noavatar.png
Martynian 2018-09-11

Kawa naturalna z kofeiną zawsze smakuje i daje nadzieje na przypływ energii. Lubimy małą czarną (albo białą) i pijemy jej więcej i więcej. Czas można odmierzać ilością wypitych kaw. Iście hamletowskie pytanie brzmi: jak nie pić kawy w cale lub chociaż pić jej mniej. Albo skąd wziąć niezdartą wątrobę. Oto jest pytanie.

noavatar.png
Olgierd 2018-09-11

Widzę, że jestem taką samą napaloną mKasiaczką „zdrowojedzeniową” jak. Tylko w nadal jest problem z produktami dobrej jakości. Muszę odwiedzić wiele sklepów, aby zaopatrzyć się w ekologiczne jedzenie na cały tydzień, tak więc zaczynam od gdzie można dostać mleko, jogurty, jajka, ser, cytryny, papryka, ziemniaki, gruszki, śliwki, kiwi, cebula, jabłka, marchew – oczywiście wszystko bio, następnie lecę do a tam bio buraki, seler, pietruszka, czosnek, również cebula i marchewka, jajka. Potem wpadam do a tam mam raj, bo od różnego rodzaju orzechów, po koncentraty pomidorowe, sosy do makaronów, pesto, wafle ryżowe i kukurydziane, makarony, ocet jabłkowy, oliwa, musli, chipsy kokosowe, zdrowa żywność bezglutenowa, miody, suszone pomidory i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. A jeszcze jak starczy mi sił, to zahaczam o gdzie są bio mąki, soki, twaróg, musli itp. A jeszcze jak mi czegoś braknie, to zamawiam z np ukochane nasiona chia. Tam jest wszystko, fachowa obsługa, błyskawiczna wysyłka. Cały mam obcykany, o kosmetykach ekologicznych to już nawet nie wspominam potem przez cały tydzień kombinuję z różnymi przepisami. Jeżeli ktoś jest takim mKasiakiem jak ja to zapraszam na wspólne zakupy, pomogę, doradzę, bardzo dużo czytam na temat zdrowego odżywiKasia, to jest moja pasja.

noavatar.png
Dionizy 2018-09-11

A czy mleko migdałowe może zastąpić mleko kokosowe?

noavatar.png
Hiacynt 2018-09-11

Roiboss, rumianek, koperek.Pozdrawiam

noavatar.png
Biernat 2018-09-16

Dzięki ? będą słodkości na następny weekend. Wszystkie twoje przepisy zawsze wychodzą i są pyszne,a dodatkowo są proste w zrobieniu ? pozdrawiam serdecznie ?

noavatar.png
Luboradz 2018-09-16

Cześć bardzo potrzebny post, niestety często myślimy, że biszkopt czy chrupek kukurydziana to idealna przekąska dla naszych dzieci. Ja mam ich trójkę. Najstarsze już w przedszkolu. Uwielbiają zupy warzywne i owoce, bez śniadKasia nie wyjdą z domu, ale zaobserwowałem, że od czasu pójścia do przedszkKasiu córeczka, która uwielbiała mięsko, brokuły i jajka nagle najchętniej jadłaby suchy chleb, na szczęście zytni na zakwasie też jej smakuje, synek natomiast zawsze zajadal się wszelkimi kaszami, a teraz mówi, że czegoś nie lubi zanim spróbuję. Na szczęście zupy nadal stanowią u nich podstawę. Najmłodszy dopiero poznaje smaki, ale widzę już ze zje wszystko jeśli dodam pomidorów, więc króluje u nas pomidor, brokuły z pomidorem, cukinia z pomidorem, tuńczyk z pomidorem… zechcialabys podzielić się z nami swoimi pomysłami na przekąski dla naszych pociech? że ja kuchnia jestem zachwycona, mój mąż zgubił 1 kg bez żadnego wysiłku i tylko pyta czy dziś obiad od

noavatar.png
Emilia 2018-09-16

Dziękuję 😉 i na tym nie kończę 😉

noavatar.png
wlodzimierz 2018-09-16

Dziękuję za informację, ale czy mogłabym poprosić o dodatkowe info z jakiej przeglądarki i telefonu korzystasz? zostało sprawdzone i działa bez zarzutu, więc każde szczegóły mile widziane i z góry dziękuję.

noavatar.png
Cezaryna 2018-09-16

nie umiem sie odnalezc na tej nowej str

noavatar.png
wirgiliusz 2018-09-16

Na zdrowie:)

noavatar.png
Antek 2018-09-16

pozdrawiamy i podrzucamy super muzykę do treningu!

noavatar.png
Bruno 2018-09-16

Kasiu dziękuję za przepis. Właśnie miałam szukać w internecie przepisu na to danie a tu proszę, jest ???? niebawem przetestuję

noavatar.png
Borzysława 2018-09-17

Tak ugotować na mleku roślinnym ryż Jeśli nie ma nietolerancji pokarmowych na orzechy (co jest częstym zjawiskiem) to śmiało, tylko wtedy proponuję ugotować na wodzie i kiedy woda wchłonie, dodać mleko i lekko jeszcze podgrzać (krótko na koniec gotować)Każde mleko roślinne będzie dobrą alternatywą dla laktozy.PozdrawiamAL

noavatar.png
Innocenty 2018-09-17

Ciężko jest się przestawić, ale jak się już uda, to później człowiek jest z siebie taki dumny i na prawdę czuje się lepiej.

noavatar.png
zofia 2018-09-17

Czy ryż którego używasz to biały czy brązowy „basmati”

noavatar.png
Emilka 2018-09-17

plus ż≥ółtko jaja – idealnie

noavatar.png
Natalia 2018-09-17

Kasiu czy mogłabyś ukierunkować jakie ćwiczenia wykonywać po porodzie drogą cesarskiego cięcia?Pozdrawiam serdecznie

noavatar.png
Izaura 2018-09-17

Bardzo jestem wdzięczna za treningi. Szczególnie te wydane w wersji płytowej. Dają w kość, ale rezultaty też są świetne. Pochwała dla że stawiasz na bezpieczeństwo w trakcie wykonywKasia ćwiczeń. To co proponują inne trenerki czasem nie trzyma się żadnych zasad i można się tylko jeszcze nabawić kontuzji.

noavatar.png
Krzesimir 2018-09-17

Świetny post jak zawsze 💞 nie zapominajmy jednak, że dziś są również 1 urodziny 🎂 🎂 🎂 wszystkiego najlepszego dla wspKasiałego męża (zresztą dla i też)!

noavatar.png
Leszek 2018-09-17

Czy jeżeli mam nietolerancję nabiału to mogę używać masła klarowanego ?

noavatar.png
Karol 2018-09-17

w tym tygodniu. Pozdrawiam

noavatar.png
Heliasz 2018-09-17

Wodę pijemy zawsze!Pzodrawiam

noavatar.png
waldemat 2018-09-17

Swietne ćwiczenia na mój kręgosłup idealne na rozciągniecie po biegu.

noavatar.png
Drogodziej 2018-09-17

A ja chciałam zapytać czy jest jakieś wskazanie by brać przed posiłkiem? po? kapsułke na dzień brać z rana, jeśli że będę trenować popołudniu? też lepiej wziąść przed planowanym treningiem?

noavatar.png
Edwin 2018-09-17

Kasiu a co sądzisz o kefirze z tybetańskiego grzyba? stosować?

noavatar.png
Gerazym 2018-09-17

Super pomysł z tą płytą bardzo się cieszę, że wpadłaś na taki pomysł:) każdego dnia inny trening i nie ma mowy o monotonii i znudzeniu chyba właśnie na coś takiego czekałam nie mogę się doczekać kiedy będę miała płytkę Pozdrawiam i cudownego dnia

noavatar.png
Emiliusz 2018-09-18

Choć to nie jest związane z tematem jestem ciekawa jakiej używa pasty do zębów? to prawda, że zawarty w niej fluor szkodzi? jakiś artykuł dotyczący zdKasia i używKasia podstawowych kosmetyków?

noavatar.png
Mirella 2018-09-18

Wypróbujemy przepis napewno,pozdrawiam cieplutko,szkoda mi że panią tak krytykują,niewiem czy ci ludzie nie myślą? co tutaj wchodzą i czytają… jak by im pani dała wgląd na konto i dała sobą manipulować , to wtedy by byli szczęśliwi .Niektórzy jak widzę karmią się hejtowaniem, to po co tutaj zaglądają ?Nie wiem !Ach jak nie szkoda im czasu na to. Duuuuzzooo zdrówka i miłości dla pani!!!

noavatar.png
Dobiesława 2018-09-18

Szkoda, że ten wpis nie pojawił się wcześniej, bo na młodą pokrzywę i mniszka już trochę za późno… za to mam suszoną młoda pokrzywę i skrzyp, zerwane ok. 1,5 miesiąca temu, i codziennie piję herbatkę z pokrzywy i skrzypu

noavatar.png
Drogodziej 2018-09-18

Można też przywrócić sobie część energii stosując naturalne zapachy z olejków. Jest mnóstwo zapachów, a które działają energetyzująco? sprawdzić jodłę, grejpfrut, miętę czy różę.

noavatar.png
Jarek 2018-09-18

Dziękuję za odpowiedź

noavatar.png
Mirosława 2018-09-18

zrobilam — wyszly pysznie. Ja i moj maz jemy jedna rano kazdego dnia. Dziekuje za super pomysl!

noavatar.png
Eutropiusz 2018-09-18

Pani w innym przepisie na „pudding pisze że nie poleca mleka sojowego,a tu przepis na naleśniki z mlekiem sojowym w składzie.Proszę nie odebrać tego za atak, tylko już się pogubiłam

noavatar.png
Niegosław 2018-09-18

Witam, jestem tu pierwszy raz i jestem pod wrażeniem tego, że w końcu przepisy są zdrowe i nie upycha się w nich na siłę mięsa że jestem wegetarianką bardzo się cieszę, że tu taki wybór smakowitości trenerka, która naprawdę wie co dobre i zdrowe!Pozdrawiam :DD zaglądać no i ćwiczyć 😉

noavatar.png
Długomił 2018-09-18

Fajny wpis. Czy moze polecic jakis konkretny preparat do walki z znalazlam ale biestety ma w skladzie maltodeksyryne i barwniki.

noavatar.png
Dobrociech 2018-09-18

Pani jakiej średnicy jest tortownica w której upiekła tartę?Pozdrawiam

noavatar.png
Bądzimir 2018-09-18

wow super i czekam na efekty

noavatar.png
Minogniew 2018-09-18

tu sie w pelni zgadzam czasami te same pytKasia po kilka razy sama mam wrazenie ze nie wszyscy dokladnie czytaja

noavatar.png
Barabasz 2018-09-18

Kasiu ten puding jest cudowny! wylizuje miseczke 😉 , dawno nie jadlam tak pysznego i prostego w wykonKasiu 2 sniadanka. Polecam!

noavatar.png
Osiegniew 2018-09-19

Około 6-8 sztuk. Ann

noavatar.png
Georgina 2018-09-19

Witaj 😉 tu pozmieniałaś 😉 jesienne są naprawde świetne, ale ja jesieni i tak nie lubię za tą okropną pogode;/ jakiś kolorowy przepis?

noavatar.png
Ilza 2018-09-19

Kasiu,a czy jeżeli zadeklarwalam się ze chce prowadzić diete sport a obecnie waże 1 kg a chcę schudnąć do 1 to będzie to uwzględnione w kaloryczności posiłków w ciagu dnia?Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

noavatar.png
Mironiega 2018-09-19

Kasia kiedy kolejne zapisy na obóz letni by mogę się doczekać.???

noavatar.png
Samuel 2018-09-19

cześć wam jestescie fajną rodziną oglądam i powiem wam ze super wyglądacie ale mam pytanie bo chodziłem na kung fu i joga i przestałem z powodu oglądKasia mecze i czwiczenie w domu trening i czy jakie obiad czy kKasiucje i śniadanie i co proponujecie . mam facebook zapraszam

noavatar.png
Czesława 2018-09-19

Dzięki ? będą słodkości na następny weekend. Wszystkie twoje przepisy zawsze wychodzą i są pyszne,a dodatkowo są proste w zrobieniu ? pozdrawiam serdecznie ?

noavatar.png
tezeusz 2018-09-19

Kasiu z doświadczenia wiem, że ludzi przeraża przygotowywanie zdrowego pożywienia w domu. Boją się , bo myślą, że to trudne, czasochłonne i kosztowne. A tak naprawdę to kwestia nowych nawyków. Fakt zajęło mi ok. roku wdrożenie zdrowych składników w mojej kuchni, ale teraz wchodząc do sklepu zakupy robię automatycznie, bo używam zwykle tych samych składników, z tym ,że zdrowszych:) samo jest z przygotowywaniem posiłków, mam już swoje ulubione i sprawdzone połączenia czy całe przepisy, z których korzystam, zdrowe słodkości dla dzieciaczków ( dzieci też można łatwo przestawić na zdrowe jedzonko- kwestia podKasia i przygotowywKasia z dziećmi) opanowałam do perfekcji i zajmują mi naprawdę niewiele czasu, a mam 2 dzieci, pracuję po 1 na zmiany i do tego uczę się na własną rękę, trenuję 1 , a od października zaczynam studia, więc jestem najlepszym przykładem na to ,że jak się chce- to można. Trzeba „jedynie” nauczyć się planowKasia i oczywiście ustalić swoje priorytety:).

noavatar.png
Gotard 2018-09-19

A jeżeli o 4 rano biegam, to 1 śniadanie lepiej żeby było białkowe czy weglowodanowe? 2 jem zawsze weglowodanowe

noavatar.png
Stanislawa 2018-09-20

Wydaje mi się, że jakbyś była na miejscu to też byś skorzystała z takiej oferty. Przeświadczenie że jak ktoś występuje w reklamie to się „sprzedaje” jest po prostu bezsensowne. Jej życie, jej sprawa. Polecam wyłączyć telewizor i włączyć trochę więcej dystansu do życia innych ludzi

noavatar.png
Pamela 2018-09-20

Oj widzę ze chodzimy do wspólnego lekarza. Biorę schisandre od dawna i jest rewelacyjna

noavatar.png
Liliana 2018-09-20

Kasiu, czy badanie „kod metaboliczny” to jest to samo, co badanie na nietolerację w oparciu o (np vitaimmun)?

noavatar.png
Hortensja 2018-09-20

Aneczko jest taka przecudowna jak jej kochana mamusia.Pozdrawiam

noavatar.png
Emilian 2018-09-21

Kasia, jestem pod wrażeniem diety. Zwykle mój rekord na dietach to 3 dni 😂🙈 dzisiaj mija tydzień na dietbyann i nie zamierzam kończyć. Jeszcze nigdy nie jadłam tak zróżnicowanie i pysznie. Dietę chce potraktować też trochę jako naukę zdrowych nawyków, nie skończyć wraz ze skończeniem diety. Muszę przyznać, że powoli się w to wkręcam, bo czuje się lepiej, waga w końcu drgnela w dół 😁🙌 mam nadzieję że po tym czasie, zdrowe nawyki wejdą mi w krew 😉 a dKasia są naprawdę przepyszne 😋 buziak

noavatar.png
Klara 2018-09-21

Witaj mam pytanie odnoście cukrzycy. Czy da się ją wyleczyć?Pozdrawiam

noavatar.png
Ilona 2018-09-21

suuuuper, dziekuję za ten blog.

noavatar.png
Oskar 2018-09-21

To była sama przyjemność, myślałam, że nie dam rady, ale tak nas zagrzewaliście do walki… nadzieję, że do szybkiego zobaczenia 😉 dla całego :*

noavatar.png
Eryk 2018-09-21

Czy tylko my mamy ten problem, że wiórki kokosowe trzeba mielić… i mielić… i mielić między zębami?Z tego powodu nie mogliśmy się przekonać do kulek mocy.Ale wprowadziliśmy drobną modyfikację: wiórki mielimy w młynku do kawy do gładkiej konsystencji. Teraz masę kulkową łatwiej ulepić, w razie potrzeby można dodać trochę więcej zmielonych wiórków. Na zewnątrz można obsypać niezmielonymi wiórkami. A do środka dać całego migdała.I tak zostaliśmy fanami kulek mocy!

noavatar.png
Aleks 2018-09-21

Aneczko przecudne zdjecie👍😉.Jestem pod mega ogromnym wrażeniem .Jestes boginia pieknosci.Pozdrawiam całą i życzę bardzo pozytywnego weekendu.🧡💜💙💗💚

noavatar.png
Ostap 2018-09-21

daktyle – świeże czy suszone? kiedy je dodajemy?razem z jabłkami na patelnię?łyżka wanilii – chodzi o esensję waniliową?

noavatar.png
Kajmir 2018-09-21

Pycha. Slina cieknie !!!!!

noavatar.png
Tomasz 2018-09-21

Pani idąc na siłownie około 1 :1 -1 :1 co trzeba zjeść przed treningiem ( przekąska o 1 :1 zjedzona), a co zjeść do 1 min po siłowni i po powrocie do domu?skoro to już np. będzie godz. 1 :1 -1 :1 , toż to noc, a na noc się nie je, ale po siłowni trzeba coś zjeść przecież ;(.pozdrawiam gorąco w mroźne lato 😉

noavatar.png
Ludgarda 2018-09-22

Jak przyzadzic wywar z siemia lnianego?

noavatar.png
Radomil 2018-09-22

Witam!To prawda, że jeśli się chce, to można znaleźć czas na wszystko.Ja też pracuję na zmiany – 1 lub 1 i mam jeszcze nadgodziny w pracy, a znajduję czas na zdrowe gotowanie, na treningi na siłowni (2-3 razy w tygodniu) i na inne domowe obowiązki. Trzeba tylko dobrze zaplanować czas.Pani />Pierwszy raz do tu zajrzałam i bardzo mi się podoba to, jak pozytywnie motywuje ludzi. To naprawdę dodaje wiary w siebie.Będę tu jeszcze zaglądać.Pozdrawiam serdecznie!

noavatar.png
Herakles 2018-09-22

Jestem pod wrazeniem!zapraszam na blog o modowych inspiracjach, z gotowymi zestawami(ostatnio karnawałowe zestawy i te na mroźne dni) i zdrowym jedzeniem:

noavatar.png
Lidia 2018-09-22

przyda sie poswiateczne-bezmiesny detoks…blog z inspiracjami modowymi, gotowymi zestawami(ostatnio hippie, boho) i poradami dietetyczno-kosmetycznymi i przepisami:

noavatar.png
Dominika 2018-09-22

Kasiu , mam pytanie , co myślisz o piciu koktajli na śniadanie i kKasiucje w celu schudnięcia?

noavatar.png
Kasandra 2018-09-22

niesamowita motywacja i wsparcie ! <3

noavatar.png
zofia 2018-09-22

Tak, buraki rewelacyjnie odkwaszają organizm.

noavatar.png
Borys 2018-09-22

Spełnienia najskrytszych marzeń! cała ta pozytywna energia wracała do <3

noavatar.png
witoslawa 2018-09-22

Kasiu, ja troszkę z innej beczki: czy możliwe są dolegliwości ze strony układu pokarmowego (biegunki, wzdęcia) z powodu spożywKasia zbyt dużej ilości owoców? jest wiele różnych, czasem sprzecznych informacji, dlatego pytam jako specjalisty 😉

noavatar.png
Slawobor 2018-09-22

Witam. Czy w tej kawie składniki należy zblendować czy jest ona zrobiona w ekspresie ciśnieniowym?

noavatar.png
Gracjan 2018-09-23

Nie udzielam takich informacji

noavatar.png
Agnieszka 2018-09-23

najlepsze? ? ?

noavatar.png
Klaudyna 2018-09-23

Koniecznie muszę wypróbować ten przepis

noavatar.png
Krystian 2018-09-23

Kasiu, napisz proszę gdzie zdobyć i jak stosować proszek zasadowy, bo to dla mnie nowość i nigdy nie używałem. Dodatkowo, czy wywar z siemienia robisz w jakiś szczególny sposób, czy po prostu zagotowujesz wodę z siemieniem?

noavatar.png
Bożeciech 2018-09-23

A po wigilii pójdziemy na sanki…

noavatar.png
Jakub 2018-09-23

Pani co poleci pani na trądzik?

noavatar.png
Leontyna 2018-09-24

Czy te ćwiczenia mogą wykonywać osoby które mają problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa?

noavatar.png
Dobrosława 2018-09-24

koktajl idealny na majówkę! pozdrawiam.